Statistikaamet

Statistikaametist

Statistikaamet on riigiasutus Rahandusministeeriumi haldusalas, mille põhiülesanne on pakkuda ametiasutustele, äri- ja teadusringkondadele, rahvusvahelistele organisatsioonidele ning üksikisikutele usaldusväärset ja objektiivset infot Eesti keskkonna, rahvastiku, sotsiaalvaldkonna ja majanduse olukorra ning trendide kohta. Väärtused, millele amet oma töös tugineb, on usaldusväärsus, koostöö ja uuenduslikkus.

Aasta parimate tunnustamine

Statistikaametis toimus 2017 aasta parimate tunnustamine ning selle tarbeks taheti leida ametiasutust iseloomustavad meened, mida üritusel jagada. Soov oli, et mälestuseseseme kujundus oleks seotud statistikaga, sisse oleks graveeritud kiri “Statistikaamet”, tunnustamiste kategooria, aastaarv ning osadele võitja nimi.

Klaaside graveerimine

Klaasiks valiti 100x100x100mm mõõdus nurgalõikega kuup. Kujunduse osas sai lisatud tekstid ning taustal mängitud 3Dna lisatud numbrite suuruse ja paigutusega klaasis, kus osa numbreid asetses klaasis eespool ja mõni tagapool. Jõudsalt valmis Statistikaametit iseloomustav visuaal ja üsna pea said kaheksa meenet ka graveeritud ning kättesaamisel oli tellija tänulik kiire ja kvaliteetse koostöö eest: “Tänan kiire reageerimise eest! Ning teile suur kiitus, et väga kiiresti ja abivalmilt meie soovidesse suhtusite!”

Kliendi kommentaar

Üritus läks väga hästi ning kuubid meeldisid ka väga. Kuna Statistikaametis on meil suured andmekuubid, siis see klaaskuup sümboliseerib väga hästi meie tööd. Tänan veelkord kiire ja asjaliku koostöö eest ja eeldatavasti võtame need samad kuubid ka tulevastel aastatel kasutusele, reaalselt on nad tõesti väga efektsed ja ilusad!
– Sille Tiitsmaa, Turundusspetsialist, Statistika levi osakond